Často klazené otázky

Home / O Grow lampách / Často klazené otázky
 • Jak blízko může být lampa k listem rostlin?

  Vzhledem k velkému množství světla v rozmezí 75-90 cm. Některé rostliny, které vydrží větší množství světla mohou být umístěny i blíž, ale minimálně 60 cm.

 • Pokud jsem dosud používal HPS / zářivky, mohu okamžitě přejít na LED lampy?

  Ano. Ale protože se jedná o jiný druh světla, potřebují rostliny pár dní, aby si zvykli. Během prvních pár dní se mohou konce listů jemně zbarvit nebo zvlnit. Tento jev můžeme minimalizovat tak, že prvních 3-7 dnů umístíme lampu 120 cm od rostliny. Následně si rostliny zvyknou na nový druh světla.

 • Jak mohu najít ideální blízkost k listem rostlin?

  Doporučujeme, abychom jste prvních 3-7 dní umístili lampu do vzdálenosti 120 cm od rosltliny. Pak můžeme lampu pomalu spouštět níže (při jedné příležitosti 15 cm), potud, dokud se nedostaneme do 75 cm výšky. Pokud by některé listy změnily zabarvení nebo se zkroutily, výšku lampy opět zvýšme o 15 cm. Bude to výška, kterou budeme udržovat po celou dobu jejich růstu a vývinu.

 • Vidím, že se nové listy kroutí nebo zabarvují. Co se děje?

  Možná, že je lampa uložena příliš blízko k rostlině. Pokuste se lampu zvýšit o 15-30 cm. O pár dní později by měli problémy zmizet.

 • Rozsah světla mé lampy není tak velký jako v popisu. Jaký je důvod?

  V popisu figurující rozsah světla „Stopa“, je platná pouze v případě, že je lampa umístěna v doporučené výšce. Čím blíže je lampa k listem, tím menší je rozsah světla. Doporučený rozsah „stopa“ se vztahuje na rostliny, které potřebují průměrné množství světla. Při pěstování rostlin, které vyžadují větší množství světla bude vhodný rozsah „stopa“ o něco menší.

 • Potřebuji ochranné brýle ve skleníku?

  My vždy doporučujeme, aby lidé nosili ochranné brýle ve sklenících. Zda HPS, halogenové žárovky, nebo je zdrojem světla LED lampa, všechny vyzařují obrovské množství světla, což, jakož i Slunce, by mohlo poškodit oči. Doporučujeme takové sluneční brýle, které vnímají i barvu světla a podle toho mění i ochranu.

 • Je potřebná vyšší teplota ve sklenících?

  Ano. LED lampa vytváří mnohem méně tepla než HPS, takže v případě LED lamp povrchová teplota listů rostlin může být o 6-8 stupňů nižší. Z tohoto důvodu se také zpomaluje rychlost odpařování a metabolismus listů. Rostlina se bude cítit mnohem lépe, pokud se vám podaří skleníkovou teplotu zvýšit na 28-30 stupňů.

 • I takto se může použít oxid uhličitý?

  Ano. Pokud se nám podaří teplotu skleníku zvýšit na 28-30 stupňů, zrychlí se i asimilace.a